Як відкрити свій салон краси
Всім відомо — краса врятує світ. Але мало хто замислюється над тим, що на прагненні до прекрасного можна добре заробити, якщо відкрити свій салон краси. Про те, як це зробити і піде мова в статті.
Насиченість ринку по Києву на послуги салонів краси становить 90% — очевидно — конкуренція величезна. Для того щоб вижити в цій боротьбі і досягти успіху в бізнесі, потрібно продумати весь процес запуску салону до найдрібніших деталей.
Для початку визначитеся з ціновим сегментом, в якому збираєтеся працювати. Вирішите, чи будете ви надавати послуги класу люкс, або ж відкриєте салон економ класу. Так само, вирішите, на яких конкретно послуги ви будете спеціалізуватися — перукарські послуги, візаж, косметологія, SPA, масаж, манікюр/педикюр і т. д. Це треба продумати заздалегідь — адже для кожного виду послуг необхідно обладнати робоче місце, закупити матеріали, та передбачити видатки на оплату праці персоналу.
Далі необхідно провести моніторинг конкурентів у вашому регіоні, порівняти їх пропозиції, рівень сервісу, цінову політику, і визначитися, чим ви можете виділитися серед них.
Так само, виберіть приміщення. Перед вибором приміщення вивчіть наступні нормативні документи: «Державні санітарні правила і норми для перукарень різних типів ГСПиН 2.2.2.022-99» і «Державні будівельні норми і правила-ДБН В. 2.2. – 11202» «Підприємства побутового обслуговування. Основні положення». При не дотриманні норм, зазначених в даних документах ви просто можете не отримати дозвіл на роботу салону.
Як відкрити салон краси з нуля — бізнес план
Після того, як ви визначилися з ціновим сегментом і спеціалізацією салону краси, вам необхідно скласти докладний бізнес-план майбутнього закладу. Він повинен включати в себе наступні пункти:
- Інформація про салон (план приміщення під салон краси, список послуг, ціни, позиціонування).
- Капітальні витрати (купівля приміщення, ремонт, закупівля обладнання).
- Щомісячні поточні витрати (комунальні платежі, зп співробітників, витрати на рекламу, купівля витратних матеріалів і т. д.).
- Маркетинговий план.
- Розрахунок передбачуваних доходів і термінів окупності.
Так само необхідно вирішити, чи будете ви самостійно займатися відкриттям, чи захочете взяти готовий салон краси в оренду. Якщо ви вибрали перший варіант, то вам необхідно пройти таку процедуру оформлення.
Як відкрити салон краси — етапи
- Реєстрація юридичної особи. Спочатку вам необхідно обрати організаційно-правову форму підприємства та зареєструвати юридичну особу.
- Далі необхідно отримати поверховий план приміщення в БТІ, або оформити документи на переведення території в нежитловий фонд (якщо потрібно).
- Далі треба отримати документи, що підтверджують право власності на приміщення, або ж дають право його оренди.
- На четвертому етапі складається проект салону краси.
- Наступним кроком буде затвердження салону краси в органах санітарно-епідеміологічної служби та пожежної інспекції.
- Як правило, у органів СЕС і ПІ завжди є зауваження до проекту, які необхідно врахувати і усунути .
- Після цього можна переходити до будівництва, або реконструкції салону.
- Коли ремонт буде закінчений, вам потрібно буде отримати дозвіл на роботу від санепідемстанції та пожежної служби.
- Далі необхідно укласти договір з ЖЕКом на надання комунальних послуг, а так само з іншими підприємствами на постачання електроенергії та водопостачання.
- Наступним етапом є отримання ліцензії Міністерства охорони здоров’я (у разі якщо в салоні будуть надаватися мед послуги — Масаж, ін’єкції і т. д.).
- Отримання патенту на торгівлю.
- Укладення договорів з постачальниками.
- Так само необхідно укласти договір з Пральні.
- Встановлення касового обладнання.
- Не забудьте про отримання пакету документів на розміщення вивіски.
- І лише після проходження всіх етапів можна переходити до урочистого відкриття вашого салону краси.
Спрощено план відкриття салону краси виглядає наступним чином:
- Реєстрація юридичної особи
- Будівництво та/або реконструкція салону
- Підготовка: оформлення документів і підбір персоналу
- Відкриття
- Просування: робота над сервісом і реклама
Скільки коштує відкрити салон краси в Україні
В Україні вартість відкриття салону краси стартує від $8 000, ця сума може збільшуватися в залежності від класу салону. Мінімальний термін окупності — 6 місяців. Чим більше вкладення, тим, відповідно, довше термін окупності.
Обладнання
Залежно від того, майстри якої спеціалізації і в якій кількості будуть працювати у вашому салоні необхідно підбирати обладнання. У будь-якому випадку вам знадобляться крісла, дзеркала, шафки для інструментів, обладнання для дезинфекції приладів, електричний нагрівач води, прилади для освітлення, умивальник, мийка, сушка та інші.
Це обладнання можна придбати нове, а можна б/у. Дуже часто салони, у зв’язку із закриттям або зміною інтер’єру продають меблі та обладнання — в такому разі воно обійдеться вам в два рази дешевше.
Майстри
А ось на майстрах економити не варто. Пам’ятайте, чим кваліфікованіший майстер, тим більше у нього постійних клієнтів, що готові відвідувати його в будь-якому салоні. Шукайте майстрів з досвідом роботи і обов’язково з документами про освіту. Якщо ви плануєте брати на роботу косметолога — шукайте людину з медичною освітою.
Просування салону краси
Для того, щоб ефективно просувати послуги свого салону краси, необхідно визначити портрет своєї цільової аудиторії: стать, вік, рівень доходу, інтереси, можливі захоплення, цінності і т. д. Важливо, щоб цей портрет був як можна докладніше. Їх може бути кілька. Далі визначитеся, де можна зустріти представників вашої ЦА (як офлайнові майданчика так і інтернет-ресурси) — на цих майданчиках і варто сфокусуватися — тоді відгук від вашої реклами буде хороший.
Джерело: https://www.ukraina.business/