Розширений пошук

0 $ до 50 000 000 $

Ми знайшли 0 результатів. View results
Ваши результати пошуку

Інвестування в апарт-готелі

Написав ZOND.com.ua на 22.03.2021
0

Інвестування в апарт-готель має низку переваг для інвесторів, які розглядають вкладення в нерухомість як інструмент збереження та примноження капіталу. Зокрема, це економія часу на операційних питаннях і стабільний дохід. Проте все ж деякі інвестори мають певні сумніви, але всі вони пов’язані з браком досвіду роботи з такими об’єктами на українському ринку.

Інвестування в апартаменти — це тренд, який тільки набирає популярність на українському ринку нерухомості. Така модель інвестицій поширена на ринках США та Західної Європи. Такий формат привабливий для інвесторів у зв’язку з тим, що останні, обираючи інвестицію в апарт-готель, не витрачають час на рішення операційних завдань щодо здачі об’єкта в оренду.

Так, оператор апарт-готелю бере на себе відповідальність за:

 • пошук орендарів і заповнюваність об’єкта;
 • оплату витрат з утримання об’єкта нерухомості;
 • поселення та виселення гостей;
 • клінінг і побутові питання;
 • ремонт та оновлення простору;
 • безпеку гостей;
 • якісно наданий сервіс;
 • маркетингову політику об’єкта тощо.

Фактично, ці переваги дають змогу інвестувати в номер в апарт-готелі навіть людям, які не мають досвіду в цій справі. Зокрема тим, хто цінує свій час і розраховує на стабільний пасивний дохід. Саме такий вид прибутку пропонує апарт-готель. Вкладаючи свої кошти, інвестор повністю звільняється від зобов’язань щодо операційного управління.

Альтернативні варіанти

Інвестування в апарт-готель — це нова практика для українського ринку, для якого звичним є придбання у власність житлової нерухомості та подальша здача її в оренду. Тому багато інвесторів наразі радше оберуть такий спосіб вкладення.

Здача житла в оренду несе за собою те, що після покупки нерухомості власник самостійно чи з допомогою агента з нерухомості знаходить постояльців, які там проживатимуть, щомісяця спілкується з ними щодо отримання орендних платежів, вирішує поточні питання. Тобто всі клопоти лягають на його плечі. Звісно, він може звернутися до послуг спеціалізованої компанії з управління нерухомістю, проте це не є безкоштовним і зазвичай коштуватиме від 10% до 20% від суми щомісячних орендних платежів.

Давайте змоделюємо класичний сценарій придбання інвестором житлової нерухомості, виконання ремонтних та оздоблювальних робіт і подальшу здачу квартири в оренду терміном, наприклад, на 3 роки (36 місяців).

 1. Перший етап – це пошук дизайнера.
 2. Далі йде розробка дизайн-проєкту та пошук підрядників, що виконуватимуть ремонт.
 3. За наявності якісних виконавців робіт буде витрачено мінімум 3 місяці на ремонт і облаштування житла.
 4. Після цього, за найшвидшими темпами та з допомогою агентів із нерухомості, власник знайде якісного орендаря і на це буде витрачено від 1 до 2 місяців.
 5. Припустимо, що за 3 роки орендодавець здає квартиру для двох постояльців, які живуть там у середньому 1-1,5 року та з якихось причин з’їжджають.
 6. Між зміною першого орендаря на другого власником буде втрачено ще приблизно 2 місяці прибутку, оскільки необхідно буде виконати мінімальний косметичний ремонт і знайти нових постояльців.
 7. Разом за весь цей час він витратить близько 6-7 місяців прибутку, а це суттєво впливає на окупність інвестицій.

При інвестуванні в апарт-готель такої ситуації не може бути, оскільки інвестор отримує дохід без втрати часу на операційні процеси.

На що звернути увагу при виборі апарт-готелю

Адекватні цифри. Інвестору необхідно звернути увагу на адекватність цифр, представлених у бізнес-плані.

Гнучкість. Важливо, щоб апарт-готель передбачив той варіант, що в разі форс-мажору він може переформатуватися. Це може бути реалізовано завдяки наявності повноцінної кухні та функціонального зонування в кожному номері.

Інфраструктура. Якісний апарт-готель пропонує досить велику кількість сервісів, які не порівняти з орендою квартири. Це може бути широкий набір послуг для комфорту гостей, які приїжджають на 1-5 днів, так і для людей, які підпишуть контракт довгострокової оренди. Наприклад, ресторани, пральні послуги, сніданки, фітнес-клуб, коворкінг, трансфер з аеропорту тощо. Також важливо виділити рівень безпеки, який забезпечуватиме професійна охоронна служба.

Розташування. Для апарт-готелю важливим є вдале розташування. Це має бути або туристичне місце, або місцевість із дуже хорошою транспортною розв’язкою й інфраструктурою.

Готельний оператор. Безумовний вплив має обраний оператор. Тому що основне завдання апарт-готелю — заробляти гроші для інвестора.

Можна зробити висновок, що апарт-готель — це прибуток, помножений на економію часу, досвід девелопера та готельного оператора, на локацію й інфраструктуру проєкту. Питання інвестування в апарт-готель в Україні деякий час залишатиметься для українських інвесторів чимось новим, проте такий вид нерухомості може стати дуже популярним в Україні вже за декілька років.

Джерело:
https://commercialproperty.ua/news/ukrainskiy-rynok/apart-goteli-zruchne-ta-bezpechne-investuvannya/
https://s1.ua/ua/terminal

Залиште відповідь

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована.

Порівняти нерухомість